8 tipov ako pripraviť byt pred fotením profesionálnym fotografom

8 tipov ako pripraviť byt pred fotením profesionálnym fotografom

Prenajať byt bez dobrých fotografií je v dnešnej dobe skoro nemožné. Ak ste objednali na fotenie profesionálneho fotografa, urobili ste dobre. Ale ešte predtým než príde k Vám, je potrebné urobiť pár vecí a byt na fotografovanie dobre pripraviť. Chceme predsa, aby byt na fotkách vyzeral čo najlepšie.

 

  1. UPRATAŤ – byt je potrebné veľmi pozorne upratať, aby bol čistý. To znamená utrieť prach, povysávať koberce, umyť podlahy, umyť okná. Samozrejmosťou je umyť riad. Nikto sa nechce pozerať na fotky s hromadou neumytého riadu. Veľkú pozornosť venujte všetkým kuchynským pracovným plochám. Aj kúpelňa sa musí lesknúť.

 

  1. ODLOŽIŤ OSOBNÉ VECI – pokiaľ v byte práve nikto nebýva, táto časť bude jednoduchá. Ak je byt stále obývaný, bude to chcieť trochu viac snahy. Záujemcovia si vedia ľahšie predstaviť seba a svoj život v novom byte, ak vidia byt prázdny. Ak je plný cudzích osobých vecí, veľa krát to záujemcov odradí. Cítia sa, akoby tam nepatrili alebo sa proste nestotožňujú s osobitým štýlom súčasných nájomcov. Skúste preto aspoň počas fotenia odložiť následujúce veci: osobné fotografie, drobé predmety a suveníry, detské hračky (pokiaľ nie sú v detskej izbe), domáce spotrebiče, z kuchyne utierky na riad a veci na umývanie riadu, z kúpelňe všetky flaštičky a uteráky, topánky a kabáty odložte do skrine.

 

  1. USTLAŤ POSTELE – postele prezlečte do čistých a vyžehlených obliečok. Ozdobná pokrývka bude čerešničkou na torte.

 

  1. KVETY – izbové kvety dokážu urobiť s interiérom hotové zázraky. V prípade, že sú zanedbané alebo vyschnuté, radšej ich vyhoďte. Takto Vám dobrú službu neurobia. Naopak bude veľmi pekne pôsobiť na stole váza s čerstvými rezanými kvetinami prípadne miska s ovocím.

 

  1. SVETLO – tesne pred fotením rozsvieťte všetky svetlá. Ak niektoré žiarovky nesvietia, vymeňte ich. Roztiahnite všetky závesy, aby sa do interiéru dostalo čo najviac prirodzeného svetla. Fotky budú tak svetlé a príjemné.

 

  1. VYPNÚŤ OBRAZOVKY – ak je v byte TV alebo počítač, vypnite ich. Hru o tróny dobehnete neskôr.

 

  1. DOMÁCÍ MAZNÁČIKOVIA – určite sú roztomilí a považujete ich za členov svojej rodiny, ale všetkých ich veci a tiež samotné zvieratká na profesionálnu fotografiu nehnuteľnosti nepatria. Nehovoriac o tom, že mnoho ľudí, ktorí majú alergiu by to odradilo od návštevy bytu.

 

  1. BALKÓN – nezabudnite ani na balkón či terasu. Pokiaľ ho používate ako skladisko pre nepotrebné veci, pred fotením všetky veci odstráňte a dôkladne tento priestor vyčistite.

 

Je dobré si všetky tieto detaily uvedomiť a venovať tomu trochu času. Výsledok bude určite stáť za to. Určite sa zastavte na našej webovej stránke a inšpirujte sa.

 

img

Andrea Novotna

Related posts

5 tipov ako správne vybrať byt na prenájom

Hľadáte si nový byt? Ak ste si už tým niekedy prešli, viete, že je to náročný proces....

Continue reading
by Andrea Novotna

Overenie bonity budúceho nájomníka

  Prenájom nehnuteľnosti, tak ako každé iné podnikanie, prináša so sebou aj riziká....

Continue reading
by Andrea Novotna

8 tipov ako nájsť tú najlepšiu realitnú kanceláriu

  Viete ako vybrať realitnú kanceláriu?  Realitných kancelárií je veľa a preto je...

Continue reading
by Andrea Novotna

Join The Discussion