8 tipov ako pripraviť byt pred fotením profesionálnym fotografom

  • 1

Prenajať byt bez dobrých fotografií je v dnešnej dobe skoro nemožné. Ak ste objednali na fotenie profesionálneho fotografa, urobili ste dobre. Ale ešte predtým než príde k Vám, je potrebné urobiť pár vecí a byt na fotografovanie dobre pripraviť. Chceme predsa, aby byt na fotkách vyzeral čo najlepšie.

 

  1. UPRATAŤ – byt je potrebné veľmi pozorne upratať, aby bol čistý. To znamená utrieť prach, povysávať koberce, umyť podlahy, umyť okná. Samozrejmosťou je umyť riad. Nikto sa nechce pozerať na fotky s hromadou neumytého riadu. Veľkú pozornosť venujte všetkým kuchynským pracovným plochám. Aj kúpelňa sa musí lesknúť.

 

  1. ODLOŽIŤ OSOBNÉ VECI – pokiaľ v byte práve nikto nebýva, táto časť bude jednoduchá. Ak je byt stále obývaný, bude to chcieť trochu viac snahy. Záujemcovia si vedia ľahšie predstaviť seba a svoj život v novom byte, ak vidia byt prázdny. Ak je plný cudzích osobých vecí, veľa krát to záujemcov odradí. Cítia sa, akoby tam nepatrili alebo sa proste nestotožňujú s osobitým štýlom súčasných nájomcov. Skúste preto aspoň počas fotenia odložiť následujúce veci: osobné fotografie, drobé predmety a suveníry, detské hračky (pokiaľ nie sú v detskej izbe), domáce spotrebiče, z kuchyne utierky na riad a veci na umývanie riadu, z kúpelňe všetky flaštičky a uteráky, topánky a kabáty odložte do skrine.

 

  1. USTLAŤ POSTELE – postele prezlečte do čistých a vyžehlených obliečok. Ozdobná pokrývka bude čerešničkou na torte.

 

  1. KVETY – izbové kvety dokážu urobiť s interiérom hotové zázraky. V prípade, že sú zanedbané alebo vyschnuté, radšej ich vyhoďte. Takto Vám dobrú službu neurobia. Naopak bude veľmi pekne pôsobiť na stole váza s čerstvými rezanými kvetinami prípadne miska s ovocím.

 

  1. SVETLO – tesne pred fotením rozsvieťte všetky svetlá. Ak niektoré žiarovky nesvietia, vymeňte ich. Roztiahnite všetky závesy, aby sa do interiéru dostalo čo najviac prirodzeného svetla. Fotky budú tak svetlé a príjemné.

 

  1. VYPNÚŤ OBRAZOVKY – ak je v byte TV alebo počítač, vypnite ich. Hru o tróny dobehnete neskôr.

 

  1. DOMÁCÍ MAZNÁČIKOVIA – určite sú roztomilí a považujete ich za členov svojej rodiny, ale všetkých ich veci a tiež samotné zvieratká na profesionálnu fotografiu nehnuteľnosti nepatria. Nehovoriac o tom, že mnoho ľudí, ktorí majú alergiu by to odradilo od návštevy bytu.

 

  1. BALKÓN – nezabudnite ani na balkón či terasu. Pokiaľ ho používate ako skladisko pre nepotrebné veci, pred fotením všetky veci odstráňte a dôkladne tento priestor vyčistite.

 

Je dobré si všetky tieto detaily uvedomiť a venovať tomu trochu času. Výsledok bude určite stáť za to. Určite sa zastavte na našej webovej stránke a inšpirujte sa.

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare