5 tipov ako správne vybrať byt na prenájom

  • 1

Hľadáte si nový byt? Ak ste si už tým niekedy prešli, viete, že je to náročný proces. Ponuka bytov je veľká a je ľahké sa v tom stratiť. Ako teda správne vybrať byt na prenájom? Čo všetko zvážiť? Poďme sa na to spolu pozrieť.

  1. CENA – to je zásadný faktor, ktorý limituje náš výber. Je ale dobré vedieť, že nie vždy sa byty prenajmú za cenu, za ktorú sa inzerujú. V niektorých prípadoch je priestor na vyjednávanie. Túto časť je dobré nechať na odborníkov – skúsených realitných maklérov. Nezabudnite sa opýtať na cenu za služby, aby ste vedeli konečnú cenu za bývanie.

 

  1. LOKALITA – centrum alebo radšej na okraji mesta v blízkosti zelene? Každý máme iné preferencie. Niekto chce byť radšej čo najbližšie tomu kde sa niečo deje. Nie je ale okolie príliš rušné? Mnohí dávajú prednosť kľudnejšiemu prostrediu. A je treba zvážiť aj ďalšie veci ako sú dostupnosť do práce, je v okolí škôlka alebo škola, sú v okolí obchody, aké sú možnosti oddychových aktivít v blízkosti bytu? Predovšetkým hľadáme miesto, kde sa budeme radi vracať.

 

  1. VEĽKOSŤ BYTU – určite mate predstavu akú dispozíciu by mal byt mať. Požiadavky na bývanie pre mladý pár sú určite iné ako pre 5 člennú rodinu s domácim maznáčikom. Nejedná sa len o počet metrov štvorcových. Niekedy má byt s menšou plochou šikovnšiu dispozíciu, ktorá Vám bude vyhovvať viac. Zvážte aj ďalšie vybavenie, napríklad či potrebujete balkón, pivnicu alebo parkovacie miesto.

 

  1. ZARIADENÝ/NEZARIADENÝ – mate svoj vlastný nábytok alebo chcete si byt zariadiť radšej podľa svojho vkusu? V tom prípade bude pre Vás lepší nezariadený byt. Cena prenájmu takto môže byť nižšia. Na druhú stranu, ak sa sťahujete do zariadeného bytu, sťahovanie bude o niečo jednoduchšie.

 

  1. NÁJOMNÁ ZMLUVA – odborne pripravená nájomná zmluva Vám ušetrí mnoho starostí a nedorozumení v budúcnosti. Pozorne si ju prečítajte a pýtajte sa na všetko čomu nerozumiete.

 

Dnes na celý proces výberu bytu nemusíte byť sami. Realitní makléri z Metropolitan Estates Vám poradia, pomôžu ujasniť si požiadavky a budú Vás sprevádzať celým procesom. Ani sa nenazdáte a nájdete útulný byt alebo dom, ktorý budete volať svojim domovom.

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare