5 tipov ako správne vybrať byt na prenájom

5 tipov ako správne vybrať byt na prenájom

Hľadáte si nový byt? Ak ste si už tým niekedy prešli, viete, že je to náročný proces. Ponuka bytov je veľká a je ľahké sa v tom stratiť. Ako teda správne vybrať byt na prenájom? Čo všetko zvážiť? Poďme sa na to spolu pozrieť.

  1. CENA – to je zásadný faktor, ktorý limituje náš výber. Je ale dobré vedieť, že nie vždy sa byty prenajmú za cenu, za ktorú sa inzerujú. V niektorých prípadoch je priestor na vyjednávanie. Túto časť je dobré nechať na odborníkov – skúsených realitných maklérov. Nezabudnite sa opýtať na cenu za služby, aby ste vedeli konečnú cenu za bývanie.

 

  1. LOKALITA – centrum alebo radšej na okraji mesta v blízkosti zelene? Každý máme iné preferencie. Niekto chce byť radšej čo najbližšie tomu kde sa niečo deje. Nie je ale okolie príliš rušné? Mnohí dávajú prednosť kľudnejšiemu prostrediu. A je treba zvážiť aj ďalšie veci ako sú dostupnosť do práce, je v okolí škôlka alebo škola, sú v okolí obchody, aké sú možnosti oddychových aktivít v blízkosti bytu? Predovšetkým hľadáme miesto, kde sa budeme radi vracať.

 

  1. VEĽKOSŤ BYTU – určite mate predstavu akú dispozíciu by mal byt mať. Požiadavky na bývanie pre mladý pár sú určite iné ako pre 5 člennú rodinu s domácim maznáčikom. Nejedná sa len o počet metrov štvorcových. Niekedy má byt s menšou plochou šikovnšiu dispozíciu, ktorá Vám bude vyhovvať viac. Zvážte aj ďalšie vybavenie, napríklad či potrebujete balkón, pivnicu alebo parkovacie miesto.

 

  1. ZARIADENÝ/NEZARIADENÝ – mate svoj vlastný nábytok alebo chcete si byt zariadiť radšej podľa svojho vkusu? V tom prípade bude pre Vás lepší nezariadený byt. Cena prenájmu takto môže byť nižšia. Na druhú stranu, ak sa sťahujete do zariadeného bytu, sťahovanie bude o niečo jednoduchšie.

 

  1. NÁJOMNÁ ZMLUVA – odborne pripravená nájomná zmluva Vám ušetrí mnoho starostí a nedorozumení v budúcnosti. Pozorne si ju prečítajte a pýtajte sa na všetko čomu nerozumiete.

 

Dnes na celý proces výberu bytu nemusíte byť sami. Realitní makléri z Metropolitan Estates Vám poradia, pomôžu ujasniť si požiadavky a budú Vás sprevádzať celým procesom. Ani sa nenazdáte a nájdete útulný byt alebo dom, ktorý budete volať svojim domovom.

 

img

Andrea Novotna

Related posts

8 tipov ako pripraviť byt pred fotením profesionálnym fotografom

Prenajať byt bez dobrých fotografií je v dnešnej dobe skoro nemožné. Ak ste objednali na...

Continue reading
by Andrea Novotna

Overenie bonity budúceho nájomníka

  Prenájom nehnuteľnosti, tak ako každé iné podnikanie, prináša so sebou aj riziká....

Continue reading
by Andrea Novotna

8 tipov ako nájsť tú najlepšiu realitnú kanceláriu

  Viete ako vybrať realitnú kanceláriu?  Realitných kancelárií je veľa a preto je...

Continue reading
by Andrea Novotna

Join The Discussion