Homestaging…

  • 1

Home staging je profesionálna estetická úprava vzhľadu interiéru Vašej nehnuteľnosti s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a získať čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme.

Mnoho ľudí odpovedá na otázku ako ste vybrali svoj nový domov: “Bola to láska na prvý pohľad.“ Samozrejme do výberu zasahujú aj logické argumenty, ale emócia a dobrý pocit z daného priestoru zohrávajú zásadnú úlohu. Práve home staging dokáže pripraviť nehnuteľnosť tak, aby sa ukázala v tom najlepšom svetle a byt/dom sa predal alebo prenajal rýchlejšie a za vyššiu cenu. Táto služba zahŕňa napríklad dôkladné upratanie,  zmenu usporiadania nábytku, zladenie farebnej schémy, nastavenie osvetlenia, výber správneho hudobného motívu a mnoho ďalšieho, ktoré pomôžu klientovi prestaviť si tento priestor ako svoj nový domov.

Vďaka zásahu homestagera sa nehnuteľnosť premení na miesto, kde chce každý bývať alebo pracovať. Zahraničné skúsenosti ukazujú, že nehnuteľnosti upravené homestagerom sa predávajú výrazne rýchlejšie a často za vyššiu cenu.

Priemerne sa akákoľvek nehnuteľnosť, ktorá prešla cez Home Staging, predá za 37 dní, aspoň podľa výskumu americkej Real Estate Staging Association. Záleží samozrejme na tom, či ide o byt alebo dom, a tiež na lokalite.

Join The Discussion

Compare listings

Compare